Święty Ekspedyt znany jest jako patron szybkich rozwiązań. Zanosi się do niego modlitwy wtedy, gdy wymaga się by sytuacja drastycznie i błyskawicznie zmieniła swój bieg. Czczony jest w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Ameryce Łacińskiej i niezwykle szanowany w Nowym Orleanie, gdzie postrzega się go jako patrona tego miasta. Jego kaplica znajduje się w Chapel of Our Lady of Guadalupe na ulicy North Rampart. Kaplica na Rampart jest najsławniejszym miejscem kultu tego świętego. Prywatne domy, sklepy i czasem całe ulice posiadają nieoficjalne kaplice tego niezwykłego świętego.

Jest on nieoficjalnym świętym od nagłych wypadków, biznesu, sklepikarzy, studentów – generalnie każdego kto wymaga natychmiastowego rezultatu i pomocy. Ten święty jest ulubionym świętym wszelkich czarowników, po prostu bo praca z nim daje szybkie efekty, a czarownicy mają pewność, że otrzymają dokładnie to, o co proszą.

Legenda głosi, że gdy Chapel of Our Lady of Guadalpe był urządzany, ksiądz posłał aż do Hiszpanii po wielki i piękny posąg Maryi Dziewicy. Statek, który przybył dostarczył dwie wielkie skrzynie – w jednej był posąg Maryi Dziewicy, który znajduje się obecnie w kościele, a drugiej był posąg rzymskiego żołnierza. W swojej niewinnej naiwności pomylili oni instrukcję wysyłki “EXPEDITE” z imieniem świętego wizerunku w skrzyni.

Ekspedyt przedstawiany jest jako przystojny rzymski żołnierz w tradycyjnym uniformie, zbroi i czerwonym płaszczu. W swojej prawej ręce trzyma krzyż, na którym znajduje się napis HODIE, łacińskie słowo oznaczające “Dzisiaj”, a pod stopą miażdży kruka, z którego dzioba wystaje wstążka z napisem CRAS CRAS CRAS – cras  jest łacińskim słowem oznaczającym “Jutro”. Oto symbol Ekspedyta niszczącego Jutro w imię Dzisiaj. Ekspedyt, jak się wierzy, był torturowany i zabity pod rządami Cesarza Dioklecjana, a jego święto odbywa się 19 kwietnia.

Istnieje wyśmienita opowieść o Ekspedycie, w której kobieta z Luizjany została zahipnotyzowana przez mężczyznę na jej własnym progu i rozkazano jej przyniesienie wszystkich kosztowności znajdujących się w domu. Gdy to zrobiła, a złodziej zaczął odchodzić odzyskała swoją świadomość i zaczęła krzyczeć za złodziejem, który rozpoczął ucieczkę. Kobieta wiedziała, że już go nie dogoni, poprosiła więc Ekspedyta o pomoc, i znikąd, drewniana deska poleciała nagle w kierunku złodzieja uderzając go w głowę i pozbawiając przytomności. Kobieta mogła odzyskać swoje kosztowności – i pewnie odrobinę należących do złodzieja.

Praca z Ekspedytem

Ołtarz Ekspedyta jest bardzo prosty w konstrukcji. Jego posągi nie są łatwo dostępne, ale można je znaleźć u Brazylijskich kupców, no i oczywiście mogą być zakupione w Stanach. W pierwszej kolejności oczyść przestrzeń, w której będzie znajdować się ołtarz. Użyj do tego takiej mikstury:

Weź trzy szklanki źródlanej wody i zagotuj je, dodaj do tego garść hyzopu. Pozwól podusić się tej mieszance przez pięć minut i zdejmij ją z ognia. Gdy wystygnie przecedź ją przez muślin (cienka jedwabną, bawełnianią, lub wełnianą tkaninę) i rozpuść niewielką garstkę soli kamiennej.

Następnie,  nakryj ołtarz czerwonym obrusem. Na ołtarzu możesz też zamiast figury postawić oprawione w ramkę zdjęcie świętego. Kolory mu przypisane to czerwień i złoto i świece właśnie w tych kolorach powinny być palone na jego cześć (najlepszymi są siedmio lub dziewięciodniowe w szklanych słojach). Następnie ustaw przed jego wizerunkiem szklankę/kielich ze świeżą wodą. Wodę należy zmieniać każdego dnia. Jeśli to możliwe, wylewaj starą wodę na próg swojego domu, jeśli nie, skrapiaj nią próg, a resztę wylewaj gdzie indziej. Innymi elementami ołtarza są talerz oraz wazon.

Jako żołnierz, Ekspedyt oczekuje, że jego pomoc zostanie opłacona i ważnym jest, by prosić za każdym razem tylko o jedną rzecz. Tradycyjnym sposobem zapłaty jest zrobienie funtowego ciasta. Funtowe ciasto, jak sugeruje nazwa, jest zrobione z jednego funta każdego składnika. To ulubiona ofiara Ekspedyta. Niektórzy ludzie powiedzą, że wystarczy na talerzu położyć jedynie kawałek ciasta, podczas gdy inni powiedzą, że należy kłaść całe ciasto. Niektórzy też powiedzą, że ciasto powinno mieć świeczkę umieszczoną na wierzchu, podczas gdy inni uważają, że powinno być owinięte w białą chusteczkę. Możesz też zawsze ułożyć całe ciasto na talerzu i zapalić na nim świeczkę rodzaju tea-light.

Zapłata ta zawsze powinna być ofiarowana, gdy powierzone zadanie zostanie wykonane przez Ekspedyta i zawsze ofiaruj mu świeże kwiaty. Wielu ludzi podkreśla znaczenie kwiatów! Czerwone goździki są jego ulubionymi kwiatami; legenda głosi, że jeśli Ekspedyt obdarzy cię swoją mocą, a nie uzyska ofiary z kwiatów i ciasta, wówczas jeden z członków twojej rodziny umrze.

Ekspedyt przyjmuje również ofiary z kadzidła, jego ulubionym jest mieszanka równych części olibanum, mirry i drzewa sandałowego. Lubi także rozwodnione czerwone wino, rzymskie monety i chleb. Wystarczy upewnić się, że wszystko, co oferujesz jest poświęcone w całości po wykonaniu zadania. Zawsze należy jasno określić granice targu, inaczej sprawy mogą pójść naprawdę źle.

Na koniec, służąc Świętemu Ekspedytowi należy pamiętać, że ponad wszystko uwielbia on atencję, tak więc rozpowszechnianie jego imienia zawsze wiąże się z jego przychylnością. Publiczne podziękowania czy ołtarze w sklepach zawsze są dobrze widziane.

Wezwanie Świętego Ekspedyta

Mimo, że nie jest on oficjalnie uznawany przez kościół, sam w sobie jest on męczennikiem, a więc istotnym jest znanie modlitwy Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo.

Ojcze Nasz

Ojcze nasz, któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i odpuść nam nasze winy,
jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie wódź nas na pokuszenie;
ale nas zbaw od złego. Amen. 

Zdrowaś Maryjo 

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą.
Błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Przed złożeniem jakiejkolwiek prośby do Ekspedyta istotne jest zbudowanie z nim więzi. Ofiaruj mu świeżą wodę każdego dnia, zapalaj świece w jego imieniu. Kup mu kilka prezentów, dobrym pomysłem jest czerwony różaniec lub umieść kilka wronich piór na jego ołtarzu. Robiąc to lepiej zestroisz się ze świętym, zbudujesz porozumienie i stworzysz z nim więź. Nie pytałbyś nieznajomego o spełnienie swojej prośby, ale wiesz, że możesz liczyć na swojego najlepszego przyjaciela.

Istnieją dwie metody przedstawiania petycji Świętemu Ekspedytowi. W pierwszej stajesz przed ołtarzem, zapalasz świece i ofiarowujesz świeżą wodę. Wymawiasz Ojcze Nasz i trzy razy powtarzasz Zdrowaś Maryjo. Czynisz znak krzyża nad sobą, całujesz własną rękę i dotykasz ołtarza. Klękasz przed ołtarzem i mówisz:

Klękam przed Tobą, Święty Ekspedycie.
Mój obrońco, mój przyjacielu.
Błogosławiony męczenniku, modlę się o Twe wstawiennictwo.
Radość i spokój zapanowały w mym domu dzięki Tobie,
Proszę jednak, Modlę się o… [opisujesz krótko czego pragniesz].
Wzniosę dziękczynienie i modlitwy za Twoje wspaniałe wstawiennictwo. [opisz co ofiarujesz mu w zamian]
Amen.

Jak tylko prośba zostanie spełniona, złóż obiecaną ofiarę tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj by złożyć świeże kwiaty wraz z innymi rzeczami. Po kilku dniach pozbądź się łatwo psujących się darów. Tradycyjnie pozostawia się je na schodach kościoła, na skrzyżowaniu dróg lub u stóp drzewa.

Drugą metodą jest napisanie swojej prośby w formie modlitwy. Starannie, własnoręcznie napisz czego Ci trzeba i jaką ofiarę w zamian złożysz. Zakończ całość słowem amen, podpisz się na dole i złóż papier w pół. Umieść swoją modlitwę w żaroodpornym naczyniu na ołtarzu. Następnie wymów Ojcze Nasz i trzy razy Zdrowaś Maryjo. Unieś swoją kartkę i zapal ją od jednej ze świec.

Pragnę zauważyć w tym miejscu, że nie powinno się zapalać świec na ołtarzu za pomocą zapałek. Zapałki nadal są uważane za tabu; tworzono je z użyciem siarki, która w tradycjach hoodoo służy odpędzaniu duchów. Nawet jeśli obecnie zapałki rzadko zawierają siarkę, ich nieużywanie postrzega się jako formę okazania szacunku.

Pozostaw popioły na ołtarzu dopóki Twoja prośba nie zostanie spełniona, później pozbądź się ich razem z psującymi się darami. I ponownie, złóż Ekspedytowi ofiarę tak szybko, jak to możliwe i bądź pewny, że ofiarujesz mu też świeże kwiaty.

Zaklęcia Ekspedyta

Kąpiel Świętego Ekspedyta

Jeśli czujesz, że jesteś zablokowany, siedzisz w rutynie lub po prostu potrzebujesz jakiejś pozytywnej zmiany w swoim życiu, przygotuj tą duchową kąpiel pod patronatem Świętego Ekspedyta. Kąpiel ta jest też świetna jeśli bierze się ją dzień przed ważnym egzaminem.

Musisz przechować wodę ofiarowaną na ołtarzu z trzech dni w dużym słoiku. Dodaj do niej dużą porcję wody kolońskiej. Następnie weź szklankę źródlanej wody i zagotuj ją, dodaj laskę cynamonu, łyżkę brązowego cukru, mały kawałek korzenia imbiru i mały korzeń High John the Conqueror. Wlej to wszystko do słoika z wodą z ołtarza. Na sam koniec dodaj trzy główki czerwonych goździków. Mikstura powinna odleżeć przez noc, do następnego wieczoru. Przecedź miksturę i dolej ją do wanny pod bieżącą wodę. Wypowiedz Psalm 23:

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska
są tym, co mnie pociesza.
Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity.
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.

Zamocz się w wodzie i pozostań w niej przez co najmniej pół godziny, po czym wytrzyj się i ubierz w czyste ubranie. Udaj się do ołtarza i złóż ofiarę z kadzidła, najlepiej z olibanum.

Olejek Ekspedyta

Ta mieszanka może być używana do namaszczenia świec, talizmanów, może być palona jako zapach lub używana jako perfumy. Olejek ten może też być używany do namaszczenia rogów kartki z petycją do Ekspedyta przed jej spaleniem.

Do 50 ml oleju słonecznikowego dodaj
10 kropel olejku “rose geranium”
10 kropel olejku wisterii
10 kropli olejku waniliowego
5 kropli olejku cynamonowego
2 krople olejku z patchouli
2 krople olejku cedrowego

Kiedy olej będzie wymieszany, wsyp do niego dużą szczyptę korzenia alkanetu, tradycyjnego barwnika używanego w produkcji wielu popularnych olejków hoodoo. W kilka godzin olejek zamieni swój kolor w jasno czerwony. Przecedź go wtedy do butelki i dodaj do niego kilka kropel olibanum.

Czarna Wrona – Łamacz Klątw

Jeśli czujesz, że jesteś pod wpływem działania wrogiej magii, i chcesz się przed tym uchronić istnieje proste zaklęcie, które nie tylko zrywa działanie klątw ale też służy wysłaniu ich z powrotem do szkodzącej Ci osoby.

Weźmiesz siedem czarnych, wronich piór i zwiążesz je razem czerwoną nicią. Uczynisz proszek mieszając ze sobą w równych częściach sól, szałwię, rzepik i hyzop. Ustawisz ten proszek w misy na ołtarzu i unosząc nad nim ręce odmówisz Ojcze Nasz i Psalm 93:

Pan króluje, oblókł się w majestat,
Pan przywdział potęgę i nią się przepasał:
tak utwierdził świat, że się nie zachwieje.
Twój tron niewzruszony od wieczności,
Ty jesteś od wieków, o Boże.
Podnoszą rzeki, o Panie,
rzeki swój głos podnoszą,
rzeki swój szum podnoszą.
Ponad szum wód rozległych,
ponad potęgę morskiej kipieli
potężny jest Pan na wysokościach.
Świadectwa Twoje są bardzo godne wiary;
domowi Twojemu przystoi świętość
po wszystkie dni, o Panie!

Za pomocą wronich piór namaścisz się przygotowanym proszkiem od czubka głowy po stopy. Powtórzysz psalm i oczyścisz pióra z proszku. Użyjesz oczyszczonych piór by zatrzeć proszek z siebie ruchami skierowanymi ku dołowi. W ten sposób złamiesz klątwę.

Woreczek Mojo dla zdania egzaminu

Woreczek ten używa się w celu uzyskania rezultatów jakie są Ci potrzebne. Nie zastąpi on nauki, ale może wspomóc i w efekcie dać lepsze wyniki egzaminu niż się spodziewasz. Weź mały, czerwony woreczek z flaneli i umieść w nim 21 ziaren ziela angielskiego, dużą szczyptę olibanum, pięciornika, kminku i kory cynamonu. Zawiąż woreczek i namaść go odrobiną olejku bergamotowego. Wypowiedz Psalm 121 nad woreczkiem:

Wznoszę swe oczy ku górom:
Skądże nadejdzie mi pomoc?
Pomoc mi przyjdzie od Pana,
co stworzył niebo i ziemię.
On nie pozwoli zachwiać się twej nodze
ani się zdrzemnie Ten, który cię strzeże.
Oto nie zdrzemnie się
ani nie zaśnie
Ten, który czuwa nad Izraelem.
Pan cię strzeże,
Pan twoim cieniem
przy twym boku prawym.
Za dnia nie porazi cię słońce
ni księżyc wśród nocy.
Pan cię uchroni od zła wszelkiego:
czuwa nad twoim życiem.
Pan będzie strzegł
twego wyjścia i przyjścia
teraz i po wszystkie czasy.

Zapal małą żółtą świeczkę i umieść woreczek przed nią. Zabierz go ze sobą w dniu egzaminu.

Talizman Ekspedyta

Ten talizman wzmocni twoją więź ze Świętym Ekspedytem i pomoże Ci uzyskać jego przychylność. Weź prosty, drewniany krzyż, taki, który mógłbyś nosić jako wisiorek i umieść go na ołtarzu. Przez siedem dni okadzaj go przesuwając przez dym olibanum, mirry i drzewa sandałowego. Podczas wykonywania tej czynności powtórz Zdrowaś Maryjo dziesięć razy. Po dokonaniu tego, natrzyj krzyżyk wodą święconą zabraną z katolickiego kościoła.

Każdego dnia kładź krzyżyk na ołtarzu i zapalaj czerwoną świecę na godzinę. Siódmego dnia, gdy okadzisz i natrzesz krzyżyk, poczekaj jak wyschnie i weź rozgrzaną do czerwoności igłę i wypal na nim słowo “HODIE”.

Zdobądź olejek van-van i namaść nim krzyżyk. Pozwól świecy się wypalić i wypowiedz modlitwę do Świętego Ekspedyta, przywołując go i poświęcając ten talizman jego mocy. Zawieś go na czerwonej nitce lub czerwonym rzemyku i noś go by uhonorować świętego Ekspedyta.

Szczęśliwy grosz Ekspedyta

W środę weź udział w porannej mszy z monetą w kieszeni. Przed wejściem do kościoła zmocz swoje palce i monetę w wodzie święconej. Trzymając monetę ukrytą w ręce zrób znak krzyża.

Po mszy, zapal świecę w kościele w honorze Świętego Ekspedyta, wróć do domu i umieść monetę na ołtarzu. Tego samego wieczoru umieść monetę w żaroodpornym naczyniu, spryskaj ją dużą ilością wody kolońskiej i podpal. Gdy płomienie obejmą monetę wypowiedz:

O święty, błogosławiony męczenniku,
Ognie niebiańskie szybko przyciągają szczęście.
Amen. 

Powtarzaj to, aż ogień się wygasi. Pozwól monecie ostygnąć i umyj ją w mieszance wody źródlanej, wody kolońskiej i kory cynamonu. Wysusz monetę i umieść ją na ołtarzu. Postaw na niej czerwoną wotywną świecę, namaszczoną olejkiem “Double Fast Luck” lub posypaną kilkoma szczyptami sproszkowanego cynamonu. Kiedy świeca się wypali, moneta będzie gotowa do użycia. Możesz używać jej jako hazardowego talizmanu lub po prostu by przyciągnąć szczęście w dni powszednie.

Zaklęcie Sprawiedliwości Ekspedyta

Święty Ekspedyt jest świetnym sprzymierzeńcem jeśli potrzebujesz wymierzyć sprawiedliwość. Weź czystą, przeźroczystą szklaną butelkę z nakrętką i ustaw z boku. Na arkuszu brązowego papieru napisz dziewięciokrotnie imię osoby, która cię skrzywdziła. Zwiń go i zwiąż czarną nitką, następnie umieść w butelce. Dodaj garść proszku z korzenia galangalu, garść płatków nagietka, kilka szczypt tytoniu i kilka szczypt nasion gorczycy. Wypełnij butelkę do końca w równych proporcjach święconą wodą, białym rumem i naparem z oregano. Zakręć butelkę i naklej na niej wizerunek świętego Ekspedyta. Wymów tę modlitwę:

Mój obrońco Święty Ekspedycie,
Modlę się do Ciebie, bo zostałem skrzywdzony
Zostałem zmiażdżony u stóp mych wrogów.
Zwracam się do Ciebie, proszę Cię o wstawiennictwo.
Amen. 

Każdego dnia pal małą brązową lub purpurową świeczkę stawiając ją na butelce (nakrętce), aż zostaniesz usatysfakcjonowany efektem. Kiedy zadanie zostanie wykonane, złóż w ofierze Świętemu Ekspedytowi funtowe ciasto i wyrzuć butelkę do rzeki.

Nowenna do Św. Ekspedyta

Nowenna to seria nabożeństw lub modlitw odmawianych w serii dziewięciu następujących po sobie dni. Każdy święty ma swoją nowennę, która odprawiana jest w połączeniu z zapalaniem świec. Nowenna jest aktem nabożeństwa i powinna być przeprowadzana tak często, jak to możliwe. Ustaw czerwoną świecę na swoim ołtarzu.

Pierwszego dnia przed zapaleniem świecy powiedz:

Mój Panie, Jezu Chryste, Ojcze nieskończonego miłosierdzia,
Szczerze przepraszam za moje grzechy.
Proszę Cię, o przebaczenie i łaskę
Proszę Cię poprzez boleści Twojej kochającej Matki
i cnotę twego męczennika, Świętego Ekspedyta.

Codziennie przed zapaleniem świecy mów:

O Święty Ekspedycie, mój obrońco, 
W Tobie znajduje się moja nadzieja, że moje prośby zostaną spełnione dla mojego dobra.
Błagam, poproś naszego Pana, poprzez wstawiennictwo Błogosławionej Dziewicy, o wybaczenie moich grzechów, i łaskę przemiany mojego życia, łaskę [wspomnij tutaj, to co pragniesz zmienić w swoim życiu] 
i obiecuję podążać twoim przykładem i będę propagował to nabożeństwo dla ciebie. 

Dzień Pierwszy

O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie, 
poprzez żywą wiarę ofiarowaną Ci przez Boga, 
Proszę Cie o rozbudzenie tej samej wiary w moim sercu, 
tak, bym również całym sercem uwierzył, że Bóg jest tutaj, 
ale przede wszystkim bym uchronił się przed grzechem względem Niego. 

W tym momencie wypowiedz trzykrotnie Ojcze Nasz.

Końcowa Modlitwa na Każdy Dzień

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano,
abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.
Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.
O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Wymów raz Zdrowaś Maryjo i zdmuchnij świecę.

Dzień Drugi

Mój Panie, Jezu Chryste, Ojcze nieskończonego miłosierdzia,
Szczerze przepraszam za moje grzechy.
Proszę Cię, o przebaczenie i łaskę
Proszę Cię poprzez boleści Twojej kochającej Matki
i cnotę twego męczennika, Świętego Ekspedyta.

O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie, 
poprzez godną zazdrości nadzieję daną Ci przez Boga,
pomódl się za tych o małej wierze, by przeniknęły ich promienie nadziei na uzyskanie rzeczy wiecznych;
proszę módl się, by żarliwa boska nadzieja spłynęła i na mnie utrzymując mnie niezłomnym pośród cierpienia. 

Wymów trzykrotnie Ojcze Nasz i:

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano,
abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.
Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.
O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Dzień Trzeci

Mój Panie, Jezu Chryste, Ojcze nieskończonego miłosierdzia,
Szczerze przepraszam za moje grzechy.
Proszę Cię, o przebaczenie i łaskę
Proszę Cię poprzez boleści Twojej kochającej Matki
i cnotę twego męczennika, Świętego Ekspedyta.

O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie,
poprzez nieskończoną miłość, którą Nasz Pan zasiał w twoim sercu, błagam, zerwij ze mnie kajdany nałożone przez chorobę świata, tak bym bez nich mógł kochać Boga przez całą wieczność. Amen. 

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa końcowa:

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano,
abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.
Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.
O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Dzień Czwarty

Mój Panie, Jezu Chryste […]
O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie,
który znasz doskonale naukę Świętego Nauczyciela, by nieść krzyż i podążać za Nim, poproś go o łaskę, której potrzebuję by zwalczyć me słabości. 

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa końcowa.

Dzień Piąty

Mój Panie, Jezu Chryste […]
O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie, poprzez wielkie łaski jakie otrzymałeś z Niebios dla obrony twych cnót, obdarz mnie nimi, tak bym pozbył się uczuć blokujących mi drogę do Niebios.

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa kończąca.

Dzień Szósty

Mój Panie, Jezu Chryste […]
O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie,
poprzez cierpienia których doznałeś, obdarz mnie łaską i uwolnij od gniewu i twardości serca, które blokują moją duszę. 

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa kończąca.

Dzień Siódmy

Mój Panie, Jezu Chryste […]
O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie,
ty wiesz, że modlitwa jest złotym kluczem otwierającym Bramy Niebios, naucz mnie modlić się w sposób miły Naszemu Panu i w sposób trafiający do Jego serca, tak bym mógł żyć wyłącznie dla Niego, tak bym mógł umrzeć wyłącznie dla Niego, i tak bym mógł modlić się wyłącznie do Niego przez całą wieczność. 

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa kończąca.

Dzień Ósmy

Mój Panie, Jezu Chryste […]
O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie,
poprzez czyste pragnienie, które królowała w twoich uczuciach, słowach i czynach, proszę pozwól im prowadzić mnie w moich nieskończonych poszukiwaniach łaski Bożej i dobra moich bliźnich.

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa kończąca.

Dzień Dziewiąty

Mój Panie, Jezu Chryste […]
O wspaniały męczenniku, Święty Ekspedycie,
któryś był najbardziej ukochanym przez Królową Nieba, tak, że nic nie było ci odmówione, poproś ją, błagam mój obrońco, abym poprzez cierpienie jej Boskiego Syna i jej własne, mógł otrzymać łaski, o które cię prosiłem;
ale ponad wszystko, bym dostąpił łaski śmierci nim popełnię jakikolwiek śmiertelny grzech. Amen. 

Trzy razy Ojcze Nasz i modlitwa kończąca.

eśli jakakolwiek część świecy pozostała, należy pozwolić jej się dopalić. Złóż bukiet świeżych kwiatów dla Św. Ekspedyta w ostatni dzień Nowenny. Praktyka ta jest jednym z najlepszych aktów oddania, jaki może być przeprowadzony i jeśli będziesz wykonywał go często, na pewno zauważysz efekty.

Saint Expedite
Jamie Alexzander 2011
Tłumaczenie Rasphul